12 O'Clock

Tommy Hilfiger

Tommy Hilfiger
Thomas Jacob Hilfiger ur. 24 marca 1951 r. w Elmirze, wychował się w irlandzkiej, katolickiej rodzinie. Był jednym z dziewięciorga rodzeństwa. Porzucił edukację jako osiemnastolatek i wkrótce potem przeniósł się do centrum Nowego Yorku by realizować swoje marzenia o zostaniu projektantem. Do swej rodzinnej miejscowości sprowadził modne w latach 70-tych jeansy z rozszerzanymi nogawkami, zwane potocznie "dzwonami", po czym sprzedawał je w lokalnym sklepie Brown. Wkrótce otworzył swój własny sklep odzieżowy i nazwał go "Miejscem Ludzi" (The People`s place).

Projektował dla ok.10 swoich sklepów w Nowym Yorku; pełen innowacyjnych pomysłów odmówił współpracy Calvinowi Kleinowi. Jego zamiarem było stworzenie czegoś głęboko własnego, odmiennego od aktualnych ofert na rynku mody.

Dziś Tommy Hilfiger jako twórca marki Tommy Hilfiger jest jednym z najbardziej oryginalnych i rozpoznawalnych twórców mody na całym świecie. Jego biało - czerwono - granatowe logo symbolizuje wysoką jakość, klasę i wyszukany gust.

Ubrania, perfumy i zegarki zaprojektowane przez Tommy`ego wzbudzają zainteresowanie i uznanie nie tylko miłośników mody i designu, ale również zwolenników kunsztu wykonania i profesjonalizmu.

Podobnie jak poprzez buty i ubrania, tak samo poprzez zegarki, ten znany projektant wpływa na świat mody i na powszechnie panujące gusta. Tommy Hilfiger zegarki wkomponowuje w całość swoich kolekcji. Na pierwszy rzut oka może tego nie widać, ale gdy założy się na siebie więcej rzeczy z danej kolekcji, wówczas można zobaczyć to subtelne połączenie.

Nie znaczy to wcale, że Tommy Hilfiger zegarki przewiduje jedynie do noszenia z innymi swoimi gadżetami i ubraniami. Nic z tych rzeczy. Tajemnica sukcesu polega między innymi na tym, że Tommy Hilfiger zegarki projektuje, by jednocześnie stanowiły pewną linię znamionującą kreatora, ale i nie przekreślały indywidualności właściciela. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że tę indywidualność podkreślają.

Dodatkowym, niewątpliwym atutem zegarków Tommy Hilfigera jest ich trwałość wynikająca z doboru najszlachetniejszych materiałów.
Marki Tommy Hilfiger nie trzeba nikomu polecać - jakość, oryginalność wzorów, najwyższej klasy materiały, perfekcyjne wykończenie, styl i klasa - to podstawowe cechy charakterystyczne.
Obecnie Tommy Hilfiger oprócz produkcji ubrań zajął się również tworzeniem nowych perfum.
Marka Tommy Hilfiger to świadectwo wyrafinowanego gustu.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.