12 O'Clock

Michael Kors

Michael Kors
"Jestem osobą, która nosi zegarek codziennie, stanowi on końcowy element każdego stroju. Moim zdaniem zegarek może być modowym przesłaniem i jednocześnie mieć aspekt praktyczny, a czy istnieje coś lepszego?" - MK

Michael Kors urodził się w 1959 r. i już w wieku 19 lat rozpoczął swoją karierę w świecie mody projektując swoją pierwszą kolekcję i sprzedając ją renomowanemu butikowi „Lothar’s” w Nowym Yorku. Sukces tej kolekcji przyciągnął uwagę prasy branżowej skłaniając Korsa do rozpoczęcia pracy na własny rachunek.
Marka „Michael Kors” powstała w 1981 r. Od momentu, gdy utworzył własną kolekcję Kors nigdy nie odszedł od swej pierwotnej wizji szykownego, luksusowego, amerykańskiego stylu.

W 2001 r. powstała linia Michael Kors Accessories. Dzisiaj w ramach tej linii dostępna jest pełna gama damskich torebek, butów, pasków i okularów. W styczniu 2002 r. została wylansowana szeroka kolekcja dla mężczyzn. Jesienią 2004 r. Kors stworzył linię "Michael Kors", która jest dostępna w ponad 350 punktach sprzedaży w całym kraju. Linia ta obejmuje modę codzienną dla kobiet, kostiumy kąpielowe i akcesoria (torebki), małą galanterię skórzaną, paski i obuwie, oraz okulary i dodatki zarówno dla pań i panów.

Dziś Michael Kors jest czołowym amerykańskim projektantem ekskluzywnej odzieży i akcesoriów, w tym również zegarków. To, co czyni je wyjątkowymi to unikalne połączenie klasycznego wyglądu z nowoczesną wrażliwością. Charakterystyczny dla projektów ręki Korsa styl sportowej elegancji to również styl takich gwiazd jak Brad Pitt czy Kate Hudson.
Zegarki Michaela Korsa są równie proste i eleganckie jak jego stroje; sprawdzają się jako dodatek dla osób ubierających się elegancko i tych, którzy wolą luźniejszy styl. Kobieta Korsa ubiera się klasycznie, ale zawsze wyróżnia się z tłumu dzięki zamiłowaniu do seksownych detali i szykownego casualu w luksusowym wydaniu.
Prym w kolekcji zegarków Michaela Korsa wiodą odważne projekty, których inspiracją jest biżuteria w stylu vintage, oraz styl egzotycznych zestawień przeróżnych materiałów. W projektach Korsa spotykamy łączenie akrylu, metalu, imitacji żółwiej skorupy oraz rogu w sposób, w jaki Michael Kors potrafi najlepiej – nieoczekiwany…

Kolekcja Korsa adresowana jest do osób, które dbają o wygląd, a moda stanowi ważny element ich życia.

„Nasze zegarki będą doskonałym połączeniem formy i funkcji oraz będą odzwierciedlać wszystko to, w co wierzę…szykowne, luksusowe wzornictwo” - MK

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.