12 O'Clock

Lacoste

LacosteMarka LACOSTE powstała w 1933 roku, kiedy Rene Lacoste, francuska supergwiazda tenisa lat 20-tych i wielokrotny zwycięzca  Wielkiego Szlema i Pucharu Davisa zdecydował się rozpocząć produkcję „doskonałej koszuli do gry w tenisa”. Jak później wspominał: „aby pokonać żar amerykańskiego lata, w końcu zdecydowałem się stworzyć koszulę idealną dla mnie samego…po prostu koszulkę Lacoste!”

Lacoste stworzył całą filozofię życia, bazując na wartościach tenisa i sportu w ogóle: uporze bez agresji i zasadach fair play.

Prawdziwa historia „ Krokodyla” sięga aż 1927 roku. Rene Lacoste został nazwany „Aligatorem” przez amerykańską prasę po tym, jak założył się z kapitanem francuskiej drużyny Pucharu Davisa o walizkę zrobioną właśnie ze skóry aligatora. Lacoste zwyciężając w ważnym meczu, wygrał zakład, a pseudonim „Aligator” spodobał się publiczności ze względu na ogromną zaciekłość i wolę walki nie pozwalającą odpuścić ofierze (czyli wygrać przeciwnikowi), jaką Rene prezentował na korcie. Po powrocie do Francji Aligator stał się Krokodylem i tak zrodziły się legenda i logo marki.

W 1933 roku Rene Lacoste i Andre Giller - właściciel największej francuskiej firmy szyjącej ubrania – zaczęli produkować koszulki, zaprojektowane przez mistrza na jego własny użytek na korcie tenisowym i zdobione logo – krokodylkiem. Ponadto sprzedawano koszulki dla golfistów i żeglarzy. To był prawdopodobnie pierwszy raz, kiedy nazwa marki pojawiła się w widocznym miejscu ubrania.

Komfort i jakość – cechy, na których zbudowano markę – do dziś są gwarancją wyjątkowości produktów Lacoste.

Obecnie marka oferuje całe linie ubrań, perfum, butów i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn. Jej styl to kompilacja klasycznego, sportowego stylu z nowoczesnym casualem. Prestiż świata wielkiej mody. Gwarancja najlepszej jakości i nowoczesnego wzornictwa.

Zegarki Lacoste prezentują niepowtarzalny wygląd. Są eleganckie i ponadczasowe głównie za sprawą kolorystyki (biały, zielony, czerwony, granatowy ) i doboru materiałów. Ich funkcjonalność idealnie komponuje się z wyrazistym, ale oszczędnym i gustownym wzornictwem. Choć posiadają zdecydowanie sportowe oblicze nie można im odmówić wytworności i szyku.

Marka Lacoste oferuje pełne fantazji  i  kunsztu projekty, które wywierają niezapomniane wrażenia wśród  miłośników mody, elegancji i luksusu.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.