12 O'Clock

Fossil

Fossil
Firma FOSSIL została założona w 1984 r. przez Richarsona, który jest twórcą i właścicielem takich marek jak: Fossil, Relic, Abacus, Burberry, Emporio Armani, Michele Watch and Zodiac Watches. Szybki rozwój firmy w latach 80 – tych spowodowany był ciekawymi wzorami zegarków inspirowanych magazynami z lat 30 – tych i 40 – tych.

Głównym założeniem firmy było i jest tworzenie zegarków ciągle zmieniających się wraz z modą. Niekiedy odważnych, ekstrawaganckich, ale zawsze w przystępnej cenie. Rezultatem takiej polityki jest ogromna kolekcja spełniająca wymagania każdego miłośnika zegarków, który ceni sobie oryginalny design.
Sercem i duszą marki Fossil są jej twórczy i kratywni ludzie, oraz unikalne produkty i wewnętrzna kultura. Stylistyka marki jest mocno osadzona w autentycznym, amerykańskim stylu Vintage, z odrobiną poczucia humoru widocznego na wszystkich poziomach - od produktu, grafiki, po kolekcjonerskie puszki - opakowania.
Projektanci marki Fossil bacznie śledzą nowinki stylistyczne i techniczne innowacje, by na bieżąco stosować je we własnych kolekcjach zegarmistrzowskich.
Fossil to pierwsza amerykańska marka, która zamieniła tradycyjne zegarki w zegarki zgodne z panującymi trendami. Obecnie zegarki Fossil dostępne są w 90- ciu krajach

Marka Fossil jest bardzo popularna w USA i na świecie. Zyskuje również coraz większą popularność na rynku polskim. Zegarki Fossil noszą znane osobistości ze świata biznesu, aktorzy, piosenkarze, m.in. Bill Gates, John Travolta, Lance Armstrong, Johny Deep, Norah Jones czy Rene Zellweger.

Fossil otrzymał wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż zegarków oraz biżuterii kilku światowych marek m.in.: DIESEL, EMPORIO ARMANI, BURBERRY, DKNY, KENNETH COLE, PHILIPPE STARCK.

Fossil to błyskotliwe połączenie mody z funkcjonalnością, stylu "vintage" z nowoczesnymi rozwiązaniami.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.