12 O'Clock

Diesel

Mało kto łączy nazwę DIESEL, z jej założycielem i pomysłodawcą Renzo Rosso. Twórca kultowego brandu już jako dziecko miał smykałkę do szycia nietypowych ciuchów. Jego prawdziwy talent uwidocznił się w trakcie zagranicznych wojaży. Jednym z jego pomysłów była marka DIESEL.

Z założenia firma miała zajmować się denimem, kojarzonym powszechnie z robotnikami i brudem. Nazwa DIESEL zdaniem Rosso emituje pozytywną energię i prosty przekaz marketingowy.

We wszystkich krajach akcent brzmi tak samo. Uniwersalny przekaz i styl życia to obszar, w który Renzo trafił idealnie. Rosso postawił na ekspansję marki i rozwój firmy. Jego pracownicy odbywali regularnie, dwa razy w roku podróże, których celem było badanie preferencji ludzi na całym świecie dotyczących ubrań. DIESEL postanowił łączyć funkcjonalność z designem. Firma jako pierwsza na świecie eksperymentowała z łączeniem różnych materiałów i ich farbowaniem. Ludzie nie do końca rozumieli nowe trendy kreowane przez Rosso. Marka na swoją świetność czekała, aż do lat 90-tych. Wtedy pojawiła się moda na „vintage look”. Niezwykle istotnym obszarem działań DIESEL'a były kampanie reklamowe. Produkty zostały w tych działaniach zepchnięte na dalszy plan. Istotą był przekaz marketingowy. I tak dzięki kontrowersyjnym spotom reklamowym DIESEL stał się obiektem pożądania każdej świadomej trendów osoby na kuli ziemskiej. Wraz z rozwojem firmy powiększyło się spektrum oferowanych produktów. DIESEL skierował swoją uwagę w kierunku akcesoriów modowych takich jak: biżuteria, okulary, zegarki.

Zegarki DIESEL`a należą do najbardziej kontrowersyjnych na świecie. Marka często "bawi" się materiałami i miesza klasyczne style projektowania. Tak powstał okrzyknięty mianem zegarka roku w USA model DZ4159, potocznie zwanym "FREAK OF NATURE".
Należy też wspomnieć o niezwykle oryginalnych modelach, których nieoczekiwana forma zadowala nawet najbardziej wyszukane gusta: seria DZ7079, DZ7080, DZ7111, w której funkcja określania czasu schodzi na dalszy plan, a zegarek stanowi interesującą męską bizuterię; seria DZ7101, DZ7102, DZ7103 to wielofunkcyjność połączona z wyrazistym charakterem; DZ7091 i DZ7092 - śmiała, futurystyczna sylwetka, której daleko do tradycyjnych form zegarków. Z kolei model DZ7126 - jedna z ostatnich propozycji, posiada przeogromną kopertę i pieknie zaprojektowaną przestrzeń tarczy.
 
DIESEL kreując tak pionierskie i wybiegające w przyszłość projekty, nie zapomina o miłośnikach tradycji i dla nich wciąż tworzy klasyczne, często inspirowane stylistyką retro, nieśmiertelne wręcz i uwielbiane modele DZ1114, DZ1116, oraz wydanie dla pań - DZ5102, DZ5103, DZ5104.

DIESEL dbając o wizurunek marki często kończy produkcję zegarków wciąż cieszących się popularnoscia wśród odbiorców. Tak było z kultowym modelem DZ2046, który zakończył swój byt na rynku w roku 2009 mimo wciąż wielkiego zapotrzebowania.
 
Projektanci DIESEL'a wciąż zaskakują a ich pomysły i rozwiązania będą zawsze kultowe.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.