12 O'Clock

Calvin Klein

Calvin Klein “Jesteśmy stworzeni do bycia nowoczesnymi, współczesnymi, wyszukanymi, prostymi, naturalnymi, a często także minimalnymi.
I chcemy być sexy w wielkim sensie. Jesteśmy marką, która inspiruje ludzi młodych, niezależnie ile mają lat.” Calvin Klein.

Jeden z najbardziej znaczących projektantów mody na świecie Calvin Klein, urodził się w 1942 roku w Nowym Jorku. Od początku jego pasją była moda i rysowanie. W 1968 roku otworzył własną firmę, w której początkowo sprzedawał płaszcze i sukienki. Inspirował go prosty i nowoczesny styl. Marka Calvin Klein odniosła sukces dzięki nowatorstwu i przełamywaniu obowiązujących norm obyczajowych. Kolekcje jeansów, bielizny czy perfum wspierały prowokacyjne i innowacyjne kampanie reklamowe. Dzięki nim produkty z logo CK szybko stały się modne i popularne.

Wkrótce firma osiągnęła pozycję jednej z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych korporacji świata mody. Posiadanie produktów sygnowanych logo CK stało się dla wielu osób obsesją i wyznacznikiem klasy.

W dziedzinie mody i zapachów amerykański designer wie, czego chcą wyluzowani kosmopolici. Ma intuicje dla trendów jutra i potrafi połączyć w mistrzowski sposób luksus z niedbałym seksapilem.

Obecnie marka kieruje swoje produkty do klientów świadomych mody, lubiących wyrażać swoją indywidualność i osobowość poprzez ubiór. Desing marki pozostał seksowny, nowoczesny i niezależny.

W 1997 roku firmy Calvin Klein i Swatch group połączyły siły aby stworzyć CK Watch. Zaowocowało to stworzeniem nowoczesnej linii zegarków oraz narodzinami nowego sposobu pojmowania „zegarka jako akcesorium fashion”. Dziś marka Calvin Klein Watches posiada w swojej kolekcji około 200 różnych, wysokiej jakości modeli Swiss Made wykonanych z doskonałych materiałów i prezentujących nowoczesny design.

Prostota i ponadczasowa elegancja, te słowa najlepiej opisują zegarki Calvin Klein. Każdy z nich jest dziełem sztuki, wyróżniającym się formą, stylistyką oraz wysoką jakością. Oryginalność i elegancja obecne w ubraniach Calvin Klein zostały zaadoptowane do estetyki zegarków. Początkowo dominowała w nich typowo geometryczna stylistyka. Obecnie zegarki mają bardziej płynne, nawiązujące do natury linie oraz zmysłowe kształty. We wszystkich modelach obecne są szwajcarskie mechanizmy.

Zegarki CK przykuwają uwagę – są wyrafinowane, minimalistyczne, nowoczesne. Ich lśniące powierzchnie i proste, eleganckie kształty stały się synonimem współczesnego stylu. Koncepcja Calvina Kleina, aby zegarek stał się częścią garderoby, współgrającą z ubraniem, torebką i butami, zyskała wielu zwolenników. Na całym świecie zegarki te cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Większość czasomierzy Calvin Klein wykonana jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są one wytrzymałe i trwałe. Paski w zegarkach męskich są najczęściej ze skóry krokodyla. Na szczególna uwagę zasługują zegarki damskie, których fantazyjne formy sprawiają, że przypominają one bardziej bransoletki.

Twórczość Calvina Kleina to kwintesencja mody – błyskotliwość, urok i szyk.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.