12 O'Clock

Armani Exchange

ARMANI - Tego kreatora nie trzeba przedstawiać. Nazwisko i jego firma Emporio Armani jest bowiem znane każdemu, komu świat luksusu i mody nie jest obcy.

Giorgio Armani Group zatrudnia obecnie ponad 5000 pracowników i posiada 13 fabryk w różnych państwach. Grupa ta produkuje, projektuje, dostarcza i sprzedaje produkty ze świata mody i stylu m.in. odzież, okulary, zegarki, bizuterię, elementy wystroju wnętrz, zapachy i kosmetyki pod wieloma różnymi markami: Giorgio Armani Prive, Giorgio Armani, Emporio Armani, Armani Collezioni, Armani Jeans, Armani Exchange, Armani Junior, Armani Teen, Armani Baby i Armani Casa.

Firma Giorgio Armani SPA, została założona w Mediolanie 24 lutego 1975 roku przez dwóch wspólników, Sergio Galeotti i Giorgio Armani, obecnego prezesa, COE i jedynego właściciela firmy. Firma wprowadziła na rynek w 1997 roku kolekcję Emporio Armani Orologi: zegarki dla kobiet i mężczyzn. W 2005 roku wprowadzono na rynek kolekcję Emporio Armani Red, w skład której wchodzi odzież, okulary, biżuteria, zegarki, perfumy. W 2006 roku wprowadzono na rynek zegarek Emporio Armani Meccanico.

Armani Exchange to kolejna marka stworzona przez legendarnego projektanta, Giorgio Armaniego.

Znana z prowokacyjnego stylu i unikalnego wzornictwa marka Armani Exchange jest jednym z wiodących brandów modowych. To oferta luksusowej odzieży i akcesoriów lifestylowych, o dobrze uchwyconej równowadze pomiędzy urbanistycznymi trendami a klasyczną linią, adresowana do aktywnych i młodych duchem osób. Armani Exchange zachowuje niezwykły styl, perfekcyjną jakość materiałów oraz niedoścignione wykonanie we wszystkich swoich wyrobach, zarówno w liniach odzieżowych, jak i w kolekcjach toreb, okularów i zegarków.

Dzięki marce Armani Exchange ubrania i popularne przedmioty codziennego użytku przemieniają się w eleganckie, stylowe dzieła sztuki użytkowej, tworzone dla nowoczesnych kobiet i mężczyzn, świadomych trendów współczesnego życia.

Marka Armani Exchange, której dynamiczny rozwój można obserwować od lat, staje się obecnie jedną z ikon świata współczesnej mody.

Armani współpracował m.in. z Victorią Beckham i Davidem Beckham oraz z Megan Fox.

Nawiązał również współpracę z firmą Reebok.

Oryginalne wzory, prosty, elegancki styl, nowoczesność i ponadczasowość, to dla Giorgio Armaniego podstawowe wartości będące gwarancją prawdziwego sukcesu w świecie mody. Zegarki od Armaniego są klasyczne i zmysłowe, a ich śmiałe kształty i kolory idealnie współgrają z prostotą i elegancją. Efektem jest unikalny charakter tej wysublimowanej kolekcji zegarków modowych.

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.