12 O'Clock

Adidas

adidas
18 sierpnia 1949 roku Adolf Dassler zarejestrował firmę ADIDAS. Nie spodziewał się, że jego marka odniesie tak wielki sukces.

Nazwę ADIDAS znają wszyscy. Powstała ona z połączenia zdrobnienia Adi z trzema pierwszymi literami nazwiska założyciela. Jest też akronimem zdania: „All Day I dream about sport”, które od samego początku przyświeca firmie. W ciągu ponad sześćdziesięciu lat działalności firma stała się fenomenem. W Polsce słowo „adidas” jest nawet synonimem obuwia sportowego. 

Początki firmy sięgają 1924 roku, kiedy to Adolf założył ze swoim bratem Rudolfem firmę obuwniczą  Gebruder Dassler Schuhfabrik. W ciągu kilku lat działalności firma stała się niezwykle popularna, jednak drogi braci rozeszły się z powodu odmiennych poglądów w czasie II Wojny Światowej. W 1948 roku każdy z nich założył własną firmę. Adi „Adidasa”, a Rudolf „Ruda”, która szybko zmieniła nazwę na „Puma”. Obaj bracia odnieśli niebywały sukces całkowicie odmieniając branżę odzieży i obuwia sportowego. Połączyli pasję do sportu z duchem innowacyjności.

Od 1972 roku znakiem firmowym są trzy listki symbolizujące ducha igrzysk olimpijskich oraz połączenie trzech kontynentów. Jako samodzielne logo firmy występują też trzy paski.

„Zainteresowanie i pasja do sportu były dla Adiego Dassler’a centralnym punktem jego życia. Celem jego działań było pomaganie sportowcom w uzyskaniu lepszych wyników poprzez dostarczanie im możliwie najlepszych produktów. Adidas jest wierny tej misji już sześć dekad i dzięki temu został jedną z najbardziej znanych i popularnych marek na świecie. Motywacja kierująca naszym założycielem i jego bliskie związki ze sportem będą nadal wyznacznikiem naszych działań w przyszłości na drodze do zostania wiodącą, światową marką sportową”- Erich Stamminger, prezes marki Adidas.

Oferta odzieży, kosmetyków i akcesoriów dla kobiet i mężczyzn jest bardzo bogata. Produkty firmy Adidas to nie tylko sportowa jakość i funkcjonalność. Większość wyrobów prezentuje styl i szyk na wysokim, światowym poziomie. A połączenie sportowego charakteru i modowego przesłania, to sztuka, która udaje się nielicznym…

Zegarki Adidas są idealne nie tylko dla osób preferujących aktywny tryb życia. Charakteryzują się ciekawą kolorystyką, prostotą wykonania, bogatą funkcjonalnością i wysoką jakością materiałów. W sposób wyjątkowy dopasowują się do garderoby, tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Niezwykłym jest każdy produkt tej ponadczasowej marki…

Wszystkie loga zawarte na stronie są własnością poszczególnych marek i zostały użyte w celach informacyjnych.